W naszym regionie funkcjonuje wiele tras i wyciągów narciarskich doskonale przygotowanych i o różnym stopniu trudności. Swoje miejsce znajdą tutaj początkujący narciarze jak również profesjonaliści szukający mocnych wrażeń. Wyciągi narciarskie w okolicy:
* Stacja Narciarska Soszów – to jedna z największych stacji narciarskich w Beskidach.
Stok narciarski Soszów to najbardziej urozmaicony i największy teren narciarski w Wiśle. Ten nowoczesny ośrodek, którego dolna stacja kolei linowej położona jest na wysokości 610 m n.p.m. wyróżniają bardzo dobre warunki na trasach narciarskich, których łączna długość wynosi ponad 6 km. Specyficzny mikroklimat oraz wysoka pokrywa śniegowa, pozwalają na jazdę nawet do końca kwietnia.
* Wyciąg narciarski Cieńków. Składa się z:
- kolejki linowej krzesełkowej o długości ok. 1000 m i przepustowości 2200 osób/h
- 2 wyciągów talerzykowych o długości 350 i 100 metrów i przepustowości 600 osób/h. Kompleks posiada 5 tras zjazdowych: dwie trudne, trzy łatwe. Trasy są naśnieżane, oświetlone, ratrakowane.
* Stacja narciarska STOK. Trasa zjazdowa o długości 800 m, różnica wzniesień 200 m, oświetlona, ratrakowana, naśnieżana.Wyciąg orczykowy. Przy wyciągu znajduje się baza gastronomiczna, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, szkoła narciarska z instruktorem, parking.
* Wyciąg narciarski Głębce. To wyciąg orczykowy. Trasa zjazdowa posiada długość 500 m, różnica wzniesień 92 m. Trasa jest ratrakowana, naśnieżana. Dla przyjezdnych autem parking.
* Wyciąg narciarski Siglany. Składa się z dwóch wyciągów orczykowych. Trasa zjazdowa o długości 500 m, różnica wzniesień 90 m, trasa jest oświetlona, ratrakowana i naśnieżana. Przy wyciągu działa wypożyczalnia sprzętu sportowego, instruktor oraz szkoła narciarska z serwisem narciarskim. Po szaleństwach na stoku można napić się gorącej herbaty i zjeść - działa tu bowiem bogata baza gastronomiczna i jest parking.
Osoby zainteresowane postacią Adama Małysza zaczynają zwykle poznawanie jego historii od czekoladowego pomnika, który został ustawiony w Domu Zdrojowym zaraz po ostatnich sukcesach polskiego mistrza w Pucharze Świata. Jest to figura naturalnych rozmiarów, co często budzi zdziwienie osób, które nigdy Adama Małysza nie widziały osobiście. Figura powstała z bloku czekolady o masie 330 kg. W 2007 roku firma Wedel przeprowadziła renowację figury, uzupełniając drobne ubytki i odtwarzając ucho mistrza, na które połakomił się jakiś szczególny wielbiciel, dodano też nowe narty i czwartą Kryształową Kulę. Innym elementem bardzo związanym ze skoczkiem jest Galeria Trofeów Adama Małysza, wyjątkowe miejsce, nie tylko dla fanów skoków. Galeria prezentuje wszystkie sportowe trofea skoczka - medale, puchary, kryształowe kule oraz kolekcję sprzętu narciarskiego - od dawnego po współczesny. Ostatnią częścią atrakcji jest skocznia w Malince. Inwestycja ciągnęła się bardzo długo, ale już zostały tam szczęśliwie rozegrane zawody Pucharu Świata. Chociaż mistrz nigdy tam oficjalnie nie skakał, warto wejść na szczyt i zobaczyć, co skoczkowie widzą przed startem.
Każdy turysta przybywający do Wisły jest kierowany do Doliny Białej Wisełki. Nie dotyczy to jedynie Ślązaków, którzy znają to miejsce jak własną kieszeń. Jest to bowiem wyjątkowo urokliwa, skąpana w słońcu dolina Beskidu Śląskiego położona za Jeziorem Czerniańskim, na szlaku prowadzącym od niego na Baranią Górę. Nikt tutaj jednak zwykle nie ma czasu, by zastanawiać się za bardzo nad tym, dokąd lub skąd dolina prowadzi. Nie pozwalają na to Kaskady Rodła. Kaskady Rodła są powodem, dla którego Dolina jest tak popularna i to od nich bierze ona swoją nazwę, chociaż nie bezpośrednio. Cała dolina jest dość mocno nachylona, jak na dolinę oczywiście, przez co płynąca tędy niewielkim strumykiem Wisła, co kilka kroków musi pokonywać niewielkie kaskady. W czasie przeskakiwania z półeczki na półeczkę spienia się i lodowata, krystalicznie czysta woda górska jest tutaj od napowietrzenia biała niczym mleko.
Stacja kolei linowej Wisła-Skolnity, leży tuż obok kompleksu skoczni narciarskich Centrum, niespełna 700 metrów od dworca PKP Wisła-Uzdrowisko. Kolej czynna jest cały rok. W zależności od pory roku zawsze ma coś ciekawego do zaoferowania. Przepiękne widoki, jakie się stąd roztaczają, to najmocniejszy atut tego miejsca. Zimą mamy tu do dyspozycji 2 duże i oświetlone trasy, darmowy wyciąg dla najmłodszych, szkółkę narciarską oraz wypożyczalnię sprzętu. Latem organizatorzy zapraszają do parku linowego, na kule wodne, paintball, strzelnicę, trampolinę, trasy rowerowe i Folwark Zwierzęcy.